SITE | LIFE | GRAPHIC | STREET ART | LOVE | FILM | BOOK OTHER

Please don't pretend like you know me, ok?

Osudový dotek

18. července 2008 v 21:46 |  .film
Osudový dotyk
Butterfly Effect, The

Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou..
Jsou věci, které si chce každý pamatovat navěky a jsou vzpomínky, kterých by se každý rád zbavil. I Evan (Ashton Kutcher) takové nosí v hlavě a když se je pokusí zahnat, zažije zvláštní stav. Díky zvláštnímu experimentu je Evan schopen cestovat v čase (dostane se do své mladší verze a pomocí ní může ovlivnit historii). No řekněte, kolikrát jste uvažovali ve stylu "kdybych se tak mohl vrátit o pět let nazpátek a udělat něco jinak". Evan to zkusí, ale stane se obětí tzv. motýlího efektu (viz název). Jakákoliv změna totiž způsobí v budoucnosti obrovské škody. Jeho svět se bortí a on začíná chápat, že hrát na Boha se nevyplácí...
(don corleone) - Zajímavosti: Evansův deník má stejný obal jako deník Johna Doe z filmu "Sedm". Na tento film jdou také Even a Kayleigh s Tommym do kina. [--] Roli Evana nabízeli mimo jiné také Josh Hartnettovi, Sean William Scottovi a Joshua Jacksonovi. [--] Scénář k filmu byl jeden z těch nejčtenějších mezi producenty, přehazovali si ho jako horký brambor, než do projektu vstoupil Kutcher. Pak se ho okamžitě chopili v New Line Cinema. [--] ve filmu hraje Melora Walters matku Ashtonovi Kutcherovi. Ve skutečnosti je mezi nimi pouze rozdíl 10 let. [--] Jméno hlavního hrdiny vznikalo následovně: Chris Treborn -> Christ Reborn -> Evan Treborn. [--] Elden Henson natočil své pozdější "normální" scény jako první, protože pro část, kdy je jeho postava šílená musel nabrat asi 8 kg během měsíce. [--] Ashton Kutcher si před natáčením dělal průzkum na mentální poruchy, studoval psychologii a důkladně se na roli připravoval. [--] Scéna ve které volá Thumper o pomoc, když najde krvácejícího Evana má na pozadí obraz Salvadora Dalího "Sleep". [--] V jednom flashbacku čte Evan pasáž z krátkého příběhu Raye Bradburyho s názvem "A Sound of Thunder", ve které se vypráví o skupině lidí, která se vydá do minulosti lovit dinosaury. Jeden z nich omylem zašlápne motýla, což má pak následek větší změny v budoucnosti, než by se dalo předpokládat. [--] Paruka, kterou nosí ve filmu Eric Stoltz byla vyrobena z jeho vlastních vlasů. [--] Scéna, ve které nemá Evan ruce byla natočena tak, že nejprve byla natočena prázdná postel a pak Kutcher se zelenými rukavicemi, které byly později vymazány. Důležité bylo tuto scénu točit skoro identicky, včetně pohybu kamery. Při nízkém rozpočtu se muselo točit z ruky a celá scéna byla tak mimořádně náročná natočit. [--] Výbuch poštovní schránky se povedl na poslední možný pokus, kdy se mohl natáčet. Další schránky nebyly k dispozici. [--] Film měl natočený alternativní happy ending.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wenn wenn | Web | 21. července 2008 v 12:00 | Reagovat

že jo? taky si myslim :D

2 Xinqa Xinqa | Web | 18. srpna 2008 v 15:16 | Reagovat

doporučujem kuknuť - bathory

a rozprávku Wall-Y -strašne zlaté to je :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama