SITE | LIFE | GRAPHIC | STREET ART | LOVE | FILM | BOOK OTHER

Please don't pretend like you know me, ok?

.Street Art - M-CITY

30. srpna 2008 v 14:05 | Flipside1223 |  .Street Art
Říkala jsem si že když jsem dám náký fotky toho co udělal. Chtělo by to taky trošku informací o něm. Našla jsem ho na Namesfest.net. Je to teď užasný zdroj informací.
Jinak, dávám ho sem, protože se mi líbí.
M-CITY - zobrazuje město jako organismus, utopické vize strojů a domů, stříkané a množené přes šablony do velikých celků.

↓ detail
↓ Praha (National gallery)
↓ Praha (point+tron+m-city)
M-CITY - rozhovor
©namesfest.net


1. Představ se nám a pověz nám, kdy a jak jsi začal se šablonama?

M-City, Gdaňsk, Polsko. Začal jsem s tím tak dávno, že už si ani nevzpomínám. To, co po celý čas dělám se stále proměňuje, aspoň v dnešní době se to trochu usadilo. Na střední škole jsem absolvoval ve fotografii a na AKU v ateliéru grafiky, kde jsem byl v lehké opozici k tomu, co prezentovala škola. Dnes se kromě malování živím jako grafik na volné noze.

2. Ve tvém jméně a hlavním motivu prací je město. Jak jsi přisel na to malovat téma město ve městě?

Od samého začátku se v mé práci vyskytoval industriálně-městský motiv. Možná to je proto, že žiji v průmyslovém městě s velmi různorodou architekturou. Mé rané práce byly vždy omezené svou velikostí. Technika šablony mi dovolovala rozšířit obraz neomezeným způsobem s pomocí zdvojení několika motivů a z toho vzniklo m-city.

3. Stýkáš se nějak s graffiti scénou ve tvém městě?

V Polsku prakticky žádná street artová scéna není a ta místní je ještě horší, přestože se mimo moje město maluje hodně barevně. Někdy maluju s místními writery, občas se to povede a někdy zase ne. Můj černo - bíly styl je velmi těžké spojit s písmeny a nejde jej moc kombinovat s výrazně barevnými pracemi, malované jinými lidmi. Nejlepší je být sám na velké stěně.

4. Proč si myslíš, že je dnes street art mezi lidmi tak populární?

Street art je populární, protože je jednoduchý a srozumitelný pro průměrného diváka. Nese v sobě různé grafické techniky a není vázáný na jeden styl nebo techniku. Motivy jsou rozpoznatelné, dominantní je dekorativnost. Když jsem byl naposledy v Praze na Karlově mostě, viděl jsem tam na pohlednici dílo Dolka. To dává spoustu důvodů k zamyšleni nad popularitou. Osoba, která prodává pohledy zřejmě nemá ponětí, kdo je Dolk, ale nějak dospěla k závěru, že pohlednice s ním bude zajímavá (komerčně).

5. V Praze jsi už byl. Co tu máš nejradši a jakou zeď by sis tu chtěl udělat?

V Praze jsem byl několikrát. Město má dobrý klima, pivo a smažený sýr. Pokud jde o malování, nemám zvláštní přání. Mám rád místa, která jsou v zajímavém prostředí, mají svou pestrou historii a jsou architektonicky významné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama