SITE | LIFE | GRAPHIC | STREET ART | LOVE | FILM | BOOK OTHER

Please don't pretend like you know me, ok?

.Street Art

.Radio DJ - street art

29. dubna 2009 v 22:24 | Flip
Po velice dlouhé době musím říct, že jdu obnovit svou rubriku. Jak ste si vy Pražané již určitě mohli všimnout nová kampaň rádia DJ je znovu rozjetá a to v plném proudu. Po městě jsou všude vylepené nové postavy a to nejen v lidské velikosti, ale i plakáty s logem Radia DJ. Pro ty co jsi to nezjistili. Už alespoň budou vědět o co se jedná. Ještě pořád když jedu po Praze je vidím. Jsou všude - nevím jak teď, ale tak před měsícem jich bylo všude plno - i na ládví. Mám sama jednoho doma - dobře, možná že to není zas tak - jak to správně vyjádřit - spávné trhat reklamy, ale vzhledem k tomu, že sem to netrhala já, ale B. mi to nevadí samozřejmě že to není ten velkej. A dokonce, až zprovozním bluetooth bych sem mohla nějaký ty vlastní fotky přidat :)

xo Flip

.Street Art - Point

2. listopadu 2008 v 11:33 | Flipside1223
Point, pravým jménem jan Kaláb začal s grafitty už od roku 1993. Od grafiity přes výtvarnou akademii přešel k 3D formě a teď maluje na plátno. Jde však jen o to, jakou má zrovna náladu. Je to asi jeden z nejznámějších street artových umělců dnšní doby a to hlavně v Praze. S jeho tvorbou se můžeš totiž setkat skoro na každém mostě nebo na římse domu. Oficiální web je www.onepoint.cz


.Street Art - po dlouhé době.

13. října 2008 v 20:55 | Flipside1223
Hele no jasně, taky se něčemu přiučit žé.

_Hlavní typy street Artu:
  • Nálepky - Stickers : Jsou nejzákladnější formou street artu. Kreslí se ručně a mohou se buď tisknout na lepící papír nebo vyřezávat do samolepící folie.
  • Plakáty - Posters : Můžeš je tvořit ručně za pomoci šablon a sprejů. Nevýhodou je vyšší cena a nebo nekvalitní tisk. Vylepují se kalsickými lepidly na tapety.
  • Šablony - Stencils : Stačí ti ručně vyrobená šablona, kterou za pomoci sprejů přestříkáš na ulici na podklad. Ovšem tahle činnost už je trestaná.
  • Válečkování - Paintrollers : Potřebuješ latex, váleček a teleskopickou tyč. Většinou jde o tag podobně jako v grafitty, který však vyniká svojí velikostí a čitelností. Pomocí latexu se dají vytvářet různé ornamenty, piktogrami atd.
  • 3D Objekty a instalace : Na plasická díla využiješ polystyren, sádru a podobné plastické materiály. Výtvory potom bvají umístěny na fasádách domů, římsách nebo třeba na zdi pod mostem (např. Point)
  • Malba : Můžeš si vzít na pomoc latex, nebo klidně i obyčejné křídy a vyjádřit se třeba na chodníku. Pomocí sprejů atd.

http://www.weburbanist.com/wp-content/uploads/2007/06/creative-street-art.jpg


.Upravené

16. září 2008 v 21:20 | Flipside1223
Upravila jsem dvě fotky z NAMES Festu. Jedna je výřez z fotky Trafačky a druhá je z Haly C.

.NAMES

15. září 2008 v 20:40 | Flipside1223
Takže, v Neděli jsem byla na NAMES Festu, fakt se mi to líbilo :D to musím uznat.
Ňáký fotky jsem říkala přeci že sem dám, takže:

.Street Art - ZŠ Litvínovská

3. září 2008 v 21:50 | Flipside1223
Jak jsem říkala, vložím sem nějaká fota Litvínovské. myslím, že je to celkem povedené. Taky bych chtěla mít něco k NAMES Festu na škole, když je jen pár metrů od Litvínovký. Chjo. No snad se třeba někdy dočkám, že?

.Street Art - M-CITY

30. srpna 2008 v 14:05 | Flipside1223
Říkala jsem si že když jsem dám náký fotky toho co udělal. Chtělo by to taky trošku informací o něm. Našla jsem ho na Namesfest.net. Je to teď užasný zdroj informací.
Jinak, dávám ho sem, protože se mi líbí.
M-CITY - zobrazuje město jako organismus, utopické vize strojů a domů, stříkané a množené přes šablony do velikých celků.

.NAMES Fest

30. srpna 2008 v 13:44 | Flipside1223
Jak ste mohli slyšet 29.8 (nebo 26.8.?) začal v Praze v Galerii Trafačka Světoznámí NAMES Fest.
První ročník mezinárodního festivalu se konečně poprvé koná i v Praze. V rámci této akce můžeš mít možnost setkat se s více než čtyřiceti autory graffiti z celého světa. Součástí je i promítání filmů, komentované procházky po městě, soutěž best piece a podobně. Festival končí vyhlášením nejlepšího díla 'asi 7.9.2008' a bude pokračovat v Galerii Trafačka (Kurta Konráda1, Praha9) až do poloviny října.
NAMES Fest/ 29.srpna - 7.září 2008
VÝSTAVA NAMES/ 8.září - 13.října 2008
KDE: Galerie Trafačka a okolí
WWW: namesfest.net

.Street Art - V Praze

21. srpna 2008 v 18:51 | Flipside1223
Znáte ty nalepovací médi co sou všude po Praze?
Mám čest je moct taky nalepovat :D
Ale škoda, že mám jenom ty malý a nevlastním též ty velký.
No, pár fotek co jsem za poslední dny ulovila v Praze.

.Street Art - rádio DJ, part 2

21. srpna 2008 v 18:45 | Flipside1223
Takže, dnes jsem byli s A. ve Vršovicích, Koh-i-nooru (?)
Byli tam další čtyři (na jednom baraku, jeden strženej, ale toho stejně už mám) :D
Takže, milenci, kluk otočenej zády, ta holka stím pitím a pozoor! Holka co se líčí (: Aspoň náký nový (:

.Street Art - Blu2008

20. srpna 2008 v 22:22 | Flipside1223
Je to dokonalý. Dyžtak si zapněte i zvuk (:


Bohužel to video nefunkuje, tak se na něj můžete kouknou:http://blublu.org/sito/video/muto.htm

.Street art - rádio DJ

20. srpna 2008 v 22:00 | Flipside1223
Konečně mám ty fotky z toho mího oblíbenýho v počítači. Taky A. našla stránku a zjistila, že je to vlastně jen reklama na rádio DJ. Tak trošku tímhle ten street zneužívá. spoň to si myslí někteří lidé. Ovšem mě je to jedno. Mě se to líbí. A mám to ráda.
Možná mi jenom trošku vadí, že už to není jen to mé. co mám ráda já, ale že i A. se do toho začala motat a mě prostě příde, že si to přivlastnila. Vím, že je to blbost...
Uplně první co jsem kdy viděla - Holešovice, Metro C

.Street Art - fotky

19. srpna 2008 v 19:35 | Flipside1223
Vybrala jsem ňáký fotky co jsem našla na google.com myslím, že jsou celkem hezký.
BTW: A. prý objevila čtyry nový postavy, ty nalepovací. (:

.Street Art - Banksy, part3

16. srpna 2008 v 19:18 | Flipside1223
Třetí část fotek banksyho výtvorů :D

.Street Art - Banksy, part2

13. srpna 2008 v 22:42 | Flipside1223
Včera večer jsem se do toho uplně zažrala a sehnala další várku fotek (: On je prostě dokonalej.
Spoustu nápadu má s krysama (: Já ho prostě zbožňuju.

.Street Art - Banksy

12. srpna 2008 v 22:04 | Flipside1223
Banksy je nejuznávanějším světovým sprejerem, vystudoval uměleckou školu v británii (myslím) a jeho grafity mají dušinesmějte se miNa domech, na kterým jsou jeho výtvory hodně rychle stoupla cena a policie je spíš než maže uznává a udržuje. Prodávaj se za tisíce. Šikovnej kluk, zajímalo by mě jestli tohle věděl když začínal (:
Osobně jeho styl naprosto miluju (:

.Street Art - Praha

12. srpna 2008 v 21:40 | Flipside1223
Posedlá street artem? Ne, já nikdy. To jen s A. chodíme po vltavský a fotíme mí milovaný nalepený postavy (: Domluvila jsem se státou že mi hodí všechny vyfocený co je mám v mobilu do compu (: Se nejvíc těším :D BTW: Oběvila jsemjsmeDalší postavu, dva milence taky na vltavský, a ten co sem nevěděla co je je vlastně kluk otočenej zády. Co mě za celý den vytočilo, bylo že jsemjsmeobjevila na holeškách další, ale zbyli zní už jen nohy. no, přibližně lýtka nebo holeně :( A jinak, zejtra plánujem najít takovej kout co A. objevila na netu a byli tam malý nalepený věci :D Já prostě miluju ten legální street art :Dteda myslím, že je legální páč nálepky se smí A ty já osobně roznáším taky. Znáte takový ty malý nalepovací medvídky? Já je znám (:
Tak tohle je prostě skvělej styl (:

.Street Art - Fake

10. srpna 2008 v 19:12 | Flipside1223
Dalším writerem je Fake, mám pocit že je z Amsterdamu (: Jo, povětšinou to sou docela známý writeři (: :D Che. Já o Street artu toho moc nevím, ale jako většině lidí se mi docela libí (:

.Street Art

10. srpna 2008 v 18:53 | Flipside1223
Ale co se líbí mě ze street artu uplně nejvíc? Uplně miluju Ty nalepený postavy z papíru na různejch místech v Praze. Nevím kdo je dělá to fakt ne. Ale zamilovala jsem se do nich. A když nákou vidím, hned jí vyfotím. Problém je, že z mího mobilu se nedá stahovat do počítače. A tak mám pouze jednu postavu v počítači. Ale celkem vím o 5 postavách. Dvě jsou na Holešovicích tam, kde odjíždějí autobusy do Prahy (210,186..) na sloupech. Je to holka co pije pití. To byla uplně první co sem kdy viděla. A skateboardista. Třetí je holka co venčí psa (bohužel ten pes je už skoro strhanej a tak to teď vipadá jako když je slepá:) na Bílým domě v Praze. Tam kde se vydávaj občanky a pasy pro P-8, myslím. Čtvrtá je běžící kluk blízko letný. Nevím jak se to tam přesně jmenuje, Ale ten už je taky docela strhanej. A Patá postava je na Vltavský. nevím co to je protože sem jí jen letmo zasthla, když jsme tam projížděli autem, ale chystám se tam vydat (:

Na Holešovicích

.Street Art - Charlie Green

10. srpna 2008 v 18:42 | Flipside1223
Mám pro vás pár obrázku ze street artu, který se mě líbí a naprosto ho zbožňuji. Ovšem já a Grafitty? Ne. poslední dobou se najde jen pár co opravdu stojí za uznání, které se líbí. Teď už většinou zdobí budovi jen nějaký odfláknutý podpis ňákýho kluka či holky co si myslí, že ... Nevím.
Ovšem tenhle typ street artu se mi líbí.
Charlie Green:
 
 

Reklama